• Exkurzia na Leteckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach

• 28.06.2024 17:52
      • Dňa 25.06.2024 sa žiaci II.ročníka zúčastnili exkurzie na Leteckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach.
      • Leteckí odborníci žiakov oboznámili o riadení a zabezpečovaní leteckej dopravy, prevádzky, údržby a obsluhy. Na pracovisku leteckých simulátorov a katedre avioniky si vyskúšali virtuálny let na stíhačke L39- Delfín, simulovaný let nad Košicami v Airbuse A320 a jednomotorovom lietadle a tiež si vyskúšali ovládať RC- modely na ktorých sa školia aj študenti fakulty. V hangároch si detailne prezreli a posedeli si v jedinečnom funkčnom vrtuľníku. Ďakujeme mamičkám- p.Semančíkovej a p.Tibenskej za možnosť nahliadnúť do priestorov Leteckej fakulty a stať sa na jeden deň ozajstným pilotom.

FOTOGRAFIE

• Polianska 1,