• Zápis do 1. ročníka- termíny:

5.4.2024 (piatok) 14:00 - 18:00, A-pavilón

6.4.2024 (sobota) 8:00 - 12:00, A-pavilón

• Do školy musia byť podľa zákona zapísané všetky deti, ktoré dovŕšia 6 rokov k 31.8.2024.

• Na zápise je nevyhnutná prítomnosť oboch zákonných zástupcov.

• Na zápis je potrebné priniesť rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonného zástupcu.

• Pokiaľ bude dieťa pokračovať v predprimárnom vzdelávaní v MŠ, rodič požiada materskú školu o odklad a základnej škole predloží rozhodnutie o odklade povinnej školskej dochádzky vystavené riaditeľom/kou MŠ.

• V prípade, ak malo dieťa odklad povinnej školskej dochádzky je potrebné, aby ste vyplnili všetky potrebné dokumenty a dieťa prišlo opätovne na zápis.

• Všeobecne záväzné nariadenie mesta Košice  č. 108 určuje miesta a čas zápisu dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základných školách:

Zápis detí do 1. ročníka sa uskutoční v priestoroch všetkých základných škôl  v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Košice a to:

1. v prvý aprílový piatok v čase od 14:00 hod. do 18:00 hod., v prípade, ak pripadne tento termín zápisu na deň pracovného pokoja, štátny sviatok, prázdniny, zápis sa bude konať nasledujúci piatok v čase od 14:00 hod. do 18:00 hod a
          2. v prvú aprílovú sobotu v čase od 8:00 hod. do 12:00 hod., v prípade, ak pripadne tento termín zápisu na deň pracovného pokoja, štátny sviatok, prázdniny, zápis sa bude konať nasledujúcu sobotu v čase od 8:00 hod. do 12:00 hod..“

Riaditeľ spádovej školy je povinný prednostne prijať na plnenie povinnej školskej dochádzky žiakov, ktorí majú miesto trvalého pobytu v školskom obvode spádovej školy, a žiakov umiestnených v školskom zariadení alebo v inom zariadení na základe rozhodnutia súdu, ktorého sídlo sa nachádza v školskom obvode tejto spádovej školy, a to až do výšky maximálneho počtu žiakov v triede príslušného ročníka.