• Hlavné úlohy CVČ Spektrum

• Zvyšovať kvalitu výchovno – vzdelávacích aktivít, pracovať systematicky s talentovanou mládežou, upevňovať vzťah k prírode, osvojovať si mravné hodnoty, zvyšovať právne vedomie detí a mládeže, telesnú zdatnosť, technické zručnosti.

• Zvyšovať záujem o vzájomnú komunikáciu, oboznámiť deti s kultúrnym bohatstvom nášho národa, upevniť národné povedomie, lásku k vlasti, viesť deti a mládež k zodpovednosti, vzťahu k práci.

• Spolupracovať so školou,  v čase prázdnin využívať priestory školy.

• Zvýšenú pozornosť venovať deťom oslabeným a talentovaným, uplatniť individuálny prístup.

• Podieľať sa na príprave olympiád a súťaží a spolupracovať s krajským školským úradom a ďalšími organizáciami pôsobiacimi v oblasti rozvoja detí a mládeže.

• Uplatňovať vo svojej práci informačnosť, dochvíľnosť a presnosť.

• Dodržiavať Deklarácie práv dieťaťa a Dohovor o právach dieťaťa.