• Hradovan - máj / jún 2023

• A je to tu. Posledné dni v školských laviciach sa chýlia ku svojmu koncu. Zbehlo to, čo? Len pred chvíľou sme zasadli do lavíc a už sa z nich aj dvíhame. Máme za sebou úspešný rok plný rôznych súťaží, aktivít, smiechu, ale aj sĺz. Poďte si spoločne prelistovať posledné číslo nášho časopisu a s chuťou sa pripraviť na dlho očakávané prázdniny. Užite si leto! :)

• Hradovan - marec / apríl 2023

• Ahojte, kamoši! Ani sme sa nenazdali a máme tu ďalšie číslo nášho časopisu. Toto je špeciálne venované vašej tvorbe. Pozrite sa spolu s nami, akí šikovní boli vaši spolužiaci a čo všetko dokázali vytvoriť. Nájdete tam aj mnohé iné zaujímavosti z krúžkov, či z návštev, ktoré absolvovali naši žiaci. Príjemné čítanie.

• Hradovan - január / február 2023

• Ahojte, kamoši! Vítame Vás v novom kalendárnom roku. Dva mesiace ubehli, ani sme sa nenazdali a vy ste nás znova zaplnili krásnymi správami. V tomto čísle sme sa s Vami podelili o vaše výtvory na krúžkoch, o vašich literárnych počinoch aj o mimoškolských aktivitách, Okrem toho, sme pripravili príbeh na pokračovanie a ďalšie interview s pani učiteľkou. Na posledných stranách vás čakajú hádanky a vtipy. Prajeme Vám príjemné čítanie :)

• Hradovan - november/december 2022

• Ahojte, kamoši! Ďalšie dva mesiace ubehli ako voda a s nimi prišli vytúžené Vianoce. No ešte predtým ako si sadnete s rodinou k stolu, si spoločne pozrite aké akcie sa diali na našej škole. Rôzne výlety, posedenia, krúžky a mnohé iné veci. Okrem toho tu bol priestor aj pre vaše básnické či umelecké nadanie, ktoré sa nám podarilo zvečniť. V mene celej redakcie vám chceme z celého srdca popriať šťastné a veselé Vianoce a úspešný štart do nového roka 2023. Tešíme sa na vás :)

• Hradovan - september/október 2022

• Ahojte, kamoši! Ani vy netušíte ako ten čas rýchlo letí? Nie, ani my. Len nedávno sme sa všetci spoločne lúčili na školskom dvore, priali sme si krásne prázdniny, dúfali sme, že sa tak skoro neuvidíme, ale predsa prišiel opäť ten čas. Z horúceho a pekelného leta sme sa prehupli do o čosi chladnejšej jesene. A že to teda boli šoky! No aj napriek tomu, sme do toho skočili po hlavičke a niečo sme zdokumentovali do nášho časopisu. Otvorili sme nové krúžky, zúčastnili sme sa rôznych súťaží, mali sme výstavu jesenného ovocia, týždeň zdravej výživy, medzinárodný deň jazykov a mnohé iné aktivity. Pozrite sa spolu s nami ako sme si nažívali v septembri a októbri. :)

• Hradovan - máj/jún 2022

• Ahojte, kamoši! Ani sme sa nenazdali a máme tu koniec školského roka. V posledných dvoch mesiacoch sme opäť boli mimoriadne aktívni. Vymýšľali sme básne, piesne, recepty, hádanky, vtipy. Navštívili sme CVČ, kde sme sa bližšie pozreli na včielky. Okrem iného prinášame zopár nových zaujímavosti z posledných dní. Príjemné čítanie posledného čísla v tomto školskom roku :)

• Hradovan - marec 2022

• Ahojte, kamoši! Sme tu opäť s novinkami, zaujímavosťami, fotkami či hlavolamami. Na najbližších stránkach nájdete ako asi približne vyzerali naše dni v marci a apríli. Môžete si prečítať zaujímavosti o Veľkej noci vo svete, vyrobiť si vlastné ozdoby, vzdelať sa na instagrame, nazrieť na hodiny, ktoré viedli naši rodičia, Nezabúdame ani na našich tuho premýšľajúcich či najmenších spolužiakov. Prajeme príjemné čítanie :)

• Hradovan - január/február 2022

• Začal sa nám nový kalendárny rok a spolu s ním pribudli ďalšie povinnosti, ale aj príjemnejšie veci. Napriek tomu, že nám tu stále číha vírus, ktorého meno sa už nevyslovuje :D, tak sa nám na Polianskej darí výborne. Dôkazom toho je aj toto ďalšie číslo Hradovanu. Nájdete v ňom zaujímavosti, ktoré sa udiali v mesiacoch január a február, práce vašich spolužiakov, básne, tipy ako si zjednodušiť váš náročný život, informácie o ZOH, o tradičnom pití čaju či instagramové profily, ktoré sa oplatí sledovať. Taktiež si môžete potrápiť hlavičky s hlavolamami.

• Hradovan - november/december 2021

• Ahojte kamoši! Ako ste si iste všimli náš časopis sa troška omeškal ale už sme späť a v plnej paráde. Toto číslo bude troška väčšie ako predošlé, nakoľko sme spojili dva mesiace. A veruže sme mali o čom písať. V tomto čísle nájdete tradície Vianoc z rôznych kútov sveta, tvorbu vašich spolužiakov, DIY stranu, kde podľa návodu si dokážeš vyrobiť vlastnú ozdobu, infošky o potravinách, ktoré boli hlavnou témou mesiaca november a december, rozhovor s jednou z našich učiteliek, hlavolamy, článok o prevencii proti fajčeniu atď. Dúfame, že sa vám bude páčiť :)

• Hradovan - október 2021

• Teplé a sparné letné počasie nám vystriedala nádherná, farbami žiariaca jeseň. Ani sme sa nenazdali a mesiac október si pomaličky podáva kľučku s novembrom. A je to tu, presne ten čas, kedy vo vzduchu cítiť jeseň, ale zároveň nás ešte stále šteklia teplé, slnečné lúče. Pri takomto príjemnom počasí sa hneď chodí ľahšie a veselšie do školy. A že tomu tak bolo aj v októbri, sa môžete presvedčiť aj v našom časopise. Pokojne by sa dalo tvrdiť, že nám v kreativite pomohli aj slnečné lúče. Naši usilovní žiaci spoločne s pani učiteľkami poctivo pracovali na novinkách, o ktorých sa dočítate v tomto čísle. Na hodinách venovali zvýšenú pozornosť našim starším občanom, zriadili stravovaciu komisiu, učili sa o Halloweene, o sviatku všetkých svätých, poslali nám nápad na chutný recept, podelili sa snami o svoje výtvory a myšlienky, prispeli novinkami o vode či dokonca zaslali zopár nápadov na jesenné dekorácie. Príjemné čítanie :)