• U piatakov vybuchovali sopky

• 03.03.2024 20:44
      • Po  nadobudnutých teoretických informáciách o vulkanickej činnosti na Zemi a aktivitami s ňou spojenými, sme s piatakmi na hodinách geografie vyrábali modely sopiek.
      • Deti vytvorili rozmanité sopečné kužele, od druhohorného vulkánu, ktorý obohatili o miniatúry dinosaurov cez sopky na pevnine až po sopečné ostrovy. Pri ich výrobe žiaci použili viaceré spôsoby vyhotovenia. Mohli tak naplno rozvinúť svoju fantáziu a kreativitu. Na vytvorených modeloch, sme pomocou jednoduchej chemickej reakcie simulovali výbuch sopky, ktorý nám ukázal, že aj hodiny geografie môžu byť zaujímavé a možno aj dramatické.

FOTOGRAFIE